Аукціони та торги необробленим деревом через прозорий сайт sale.ueex.com.ua

За весь час існування торгової біржі «Українська енергетична біржа», вона приєднала до себе 44 акредитовані біржі-партнери.

Саме на них з 1 лютого цього року проводяться аукціони та реалізується велика кількість українських лісових ресурсів. Це затвердив уряд наприкінці 2019 року, ухваливши новий експериментальний законопроект, що дозволив вільно торгувати деревиною на електронних майданчиках, у тому числі й на сайті sale.ueex.com.ua/filter/wood.

Проведення аукціонів з лісоматеріалів в Україні у 2020 році через Прозорро.Продажі

Ринок лісу за останні роки набрався достатньою кількістю шахраїв, корупціонерів, різноманітних афер та протиправних дій. Ця ситуація змінилась на кращу після запуску торгів на електронному просторі ProZorro.Sale. Це пов’язано з тим, що біржа піклується за своїми клієнтами, їхнім майном та грошима, і захищає їх від злодіянь. Вона забезпечує прозорість та доступність до важливої інформації, яку можуть бачити й звичайні користувачі, що не беруть участі в аукціонах.

Реалізації необроблених лісоматеріалів є швидкими, зручними та доступними майже для всіх громадян України. Головною умовою є реєстрація на сайті державного підприємства Прозорро. Після цього можна вільно проводити купівлю-продаж деревини та брати участь в аукціонах.

Більш того, це можливо зробити з власного комп’ютера або телефона, не виходячи з дому та у будь-який зручний час. Також цілодобова служба підтримки зможе відповісти на усі виниклі питання через гарячу лінію, електронну пошту та розумний бот у Телеграмі.

За весь період роботи, «УЕБ» змогла провести приблизно 300 000 прозорих та чесних аукціонів, з яких люди отримали дохід більше за 25 мільярдів гривень. Усі ці торги проходять під пильним наглядом волонтерів, учасників аукціонів та незареєстрованих на сайті фізичних та юридичних осіб. Зараз під час торгів та покупок, Прозорро може гарантувати та надати усім користувачам:

 • Гарантію безпеки та захист усіх операцій від шахрайських схем;
 • Чесну конкуренцію між учасниками;
 • Повідомлення про змінення статусу лоту та визначення переможця аукціону усіх його учасників;
 • Синхронізацію інформації відповідно до обліку лісових ресурсів;
 • Проведення торгів та продаж деревини під пильним наглядом спеціалістів;
 • Моніторинги з великою кількістю вірної інформації.

Брати участь в аукціонах з продажу деревини на Прозорро може кожен охочий громадянин

В першу чергу потрібно стати учасником електронного майданчику Прозорро та пройти реєстрацію на сайті sale.ueex.com.ua. Якщо є бажання створити новий власний аукціон з продажу лісу, потрібно підписати спеціальний договір з біржею, який дозволить це зробити. Потім лот також реєструється та публікується в системі й 44 біржах додатково. Важливо знати, що під час реєстрації лоту потрібно вказати точні дані:

 • Якість та різновид сировини;
 • Обсяг матеріалів. Мінімальна кількість деревини в одному лоті може складати 150 метрів кубічних;
 • Стартова ціна лоту, вартістю від 200 000 гривень;
 • Точне географічне розташування лісу;
 • Дата й час проведення торгів та кінцевий час;
 • Величина кроку, на який підвищується ставка.

Далі після оголошення на біржах, усі охочі мають 10 або більше днів аби подати заявку на участь в аукціоні. Починаються торги. Тут учасник повинен ставити свою ставку, яка не має дорівнювати або бути нижчою за попередню. Після закінчення виділеного часу, система автоматично визначає переможця та повідомляє про це усім учасникам.